Националът на България Георги Русев реализира победния гол за успеха на

...

Победен гол на Георги Русев доближи Сион до промоция в елита на Швейцария

Националът на България Георги Русев осъществя победния гол за триумфа на Сион с 2:1 над Аарау като посетител в дуел от 34-ия кръг на швейцарската втора дивизия - Чалъндж лига.

Крилото влезе в игра като запаса в 70-ата минута и единствено шест по-късно означи второто попадение за гостите в 76-ата, правейки резултата 2:1.

Тео Бушларем даде преднина на Сион в 33-ата минута, а домакините изравниха посредством Шкелким Делхасай в 36-ата.

В 45-ата минута отборът на Тюн остана с човек по-малко поради директния червен картон на ганаеца Айзък Папое.

Следващият дуел на Сион в локалния шампионат следва на 17 май.

След втората си поредна победа в шампионата " червено-белите " събраха 73 точки, като се намират на първата позиция във краткотрайното класиране. Втори есъставът на Тюн с 67 точки и мач по-малко.